Fishing

Форум за риболов на леко

ИндексИндекс  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Общо взето за костура

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Admin-felippemassa
Admin

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Общо взето за костура   Нед Дек 27, 2009 10:17 am

Костура е може би най- изявеният хищник в нашите водоеми. Единствено заради по- малките си размери спрямо повечето видове риби не е изтребил всичко живо. Въпреки че нанася огромни щети на популациите новоизлюпени малки рибки, природата си знае работата и на практика рядко се срещат екземпляри над 1 кг., което означава че потенциалната жертва надхвърли ли 100 г. има реални шансове да оцелее.
Относно големината на куките - преди всичко трябва да се ориентираме по големината на стръвта (правилото: голяма стръв- голяма кука и малка стръв- малка кука). За стръв рибка - № 2-3 (можем да очакваме включване на бяла риба), за грозд земни червеи- № 5-6, за единичен земен или торен червей- № 10, за бял червей- № 14-16.
Когато раираният разбойник е пасивен, може да бъде много капризен и обратно- когато е активен и му падне пердето, не се впечатлява нито от големина на кука, нито от дебелина на повод. Имал съм случай на "звяр" стабилно глътнал тройка №3 с метален повод и стръв 70- 80г. каракудка, заложени за щука. Въпросният не надвишаваше 500г.
Относно вида кука- предпочитам отворен модел с извито на една страна спрямо стеблото жило. Пробвал сам всякъкви видове и модели, като не намирам съществена разлика. Като класика за мен се е утвърдила "Мустад" серия 225 N- кристал, въпреки че както казах съм пробвал всякъкви скъпи марки. Рибката се боде под гръбната перка.
Желая успех. by valat70
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://bgfishing.nforum.biz

Общо взето за костура
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1